Wyniki XX Konkursu na Wykonanie Palmy Wielkanocnej

Czwartek
30
Marzec
2017

Ciechanowiec, 28.03.2017 r.

Protokół

Komisji Konkursowej oceniającej palmy wielkanocne, które wpłynęły na XX Konkurs na Wykonanie Palmy Wielkanocnej zorganizowany przez: Muzeum Rolnictwa im. ks. Krzysztofa Kluka w Ciechanowcu, Starostwo Powiatowe w Wysokiem Mazowieckiem, Parafię p.w. Trójcy Przenajświętszej w Ciechanowcu, pod Patronatem Ordynariusza Diecezji Drohiczyńskiej Jego Ekscelencji Księdza Biskupa prof. dr hab. Tadeusza Pikusa.
.
Komisja w składzie:

  1. Bogucki Wojciech
  2. Gruchała Marcin
  3. Kiersnowska Agnieszka
  4. Kiersnowski Piotr
  5. Kotkowicz Eryk
  6. Niewiarowska Jolanta
  7. Sikorski Robert
  8. Susoł Marzena
  9. Wiśniewska Anna
  10. Żygoń Magdalena

Stwierdza, iż do Konkursu zgłoszono 544 palmy wykonane w 48 placówkach:

  1. Przedszkole w Ciechanowcu
  2. Gminne Przedszkole w Czyżewie
  3. Niepubliczne Przedszkole im. Kubusia Puchatka w Szepietowie
  4. Miejskie Przedszkole Nr 1 w Wysokiem Mazowieckiem
  5. Oddział Przedszkolny w Łempicach
  6. Oddział Przedszkolny w Nurze
  7. Punkt Przedszkolny w Sokołach
  8. Szkoła Podstawowa w Białych Szczepanowicach
  9. Szkoła Podstawowa im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Bogutach-Piankach
  10. Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika w Ciechanowcu
  11. Zespół Szkół – Szkoła Podstawowa im. Szarych Szeregów w Czyżewie
  12. Szkoła Podstawowa w Dąbrówce Kościelnej
  13. Zespół Szkół – Szkoła Podstawowa w Jabłonce Kościelnej
  14. Szkoła Podstawowa im. KEN w Klukowie
  15. Szkoła Podstawowa w Kocach Schabach
  16. Niepubliczna Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Kołodziążu
  17. Szkoła Podstawowa w Kuczynie
  18. Szkoła Podstawowa w Łempicach
  19. Szkoła Podstawowa w Łuniewie Małym
  20. Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Nurze
  21. Szkoła Podstawowa w Perlejewie
  22. Szkoła Podstawowa w Radziszewie Starym
  23. Zespół Szkół – Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Sokołach
  24. Szkoła Podstawowa im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Szepietowie
  25. Szkoła Podstawowa w Śledzianowie
  26. Szkoła Podstawowa w Święcku Wielkim
  27. Szkoła Podstawowa w Tymiankach-Buciach
  28. Szkoła Podstawowa nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Wysokiem Mazowieckiem
  29. Szkoła Podstawowa w Wyszonkach Kościelnych
  30. Zespół Szkół – Gimnazjum w Boćkach
  31. Gimnazjum Publiczne im. Ojca Świętego Jana Pawła II w Bogutach-Piankach
  32. Gimnazjum im. Papieża Jana Pawła II w Ciechanowcu
  33. Ogólnokształcąca Szkoła Sztuk Pięknych w Ciechanowcu
  34. Zespół Szkół – Gimnazjum w Jabłonce Kościelnej
  35. Publiczne Gimnazjum im. Papieża Jana Pawła II w Nurze
  36. Gimnazjum w Perlejewie
  37. Miejski Zespół Szkół – Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Wysokiem Mazowieckiem
  38. Internat przy Zespole Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Ciechanowcu
  39. Internat przy Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. K. Kluka w Rudce
  40. Internat przy Zespole Szkół Zawodowych im. Stanisława Staszica w Wysokiem Mazowieckiem
  41. Zespół Szkół Specjalnych w Siemiatyczach
  42. Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Zuzeli
  43. Ciechanowiecki Ośrodek Kultury i Sportu
  44. Dom Pomocy Społecznej w Kozarzach
  45. Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Natura” - Warsztat Terapii Zajęciowej w Kozarzach
  46. Stowarzyszenie ArtSzept w Szepietowie
  47. Środowiskowy Dom Samopomocy w Ciechanowcu
  48. Uniwersytet Trzeciego Wieku w Wysokiem Mazowieckiem
    oraz palmy 15 osób indywidualnych.

Komisja przy ocenie palm, zgodnie z regulaminem Konkursu, brała pod uwagę pomysły artystyczne, własną inwencję twórczą, zgodność wykonania z lokalną tradycją oraz ogólny wygląd i efektowność kompozycji.

Nagrody zostały ufundowane przez:

  1. Starostwo Powiatowe w Wysokiem Mazowieckiem,
  2. Muzeum Rolnictwa im. ks. Krzysztofa Kluka w Ciechanowcu.

JURY oceniło 519 palm oraz przyznało nagrody:

Nagroda specjalna – 19 palm
I nagroda – 26 palm
II nagroda – 38 palm
III nagroda – 83 palm
IV nagroda – 74 palm
Jury wyróżniło 117 palm
Jury pozostałym wykonawcom 162 palm przyznało nagrody pocieszenia.

25 palm, które nie spełniały wymogów regulaminowych (brak karty zgłoszenia) nie zostało ocenionych.

Na tym protokół zakończono.

Protokół: protokół.doc
Wykaz nagród: załącznik do protokołu - wykaz nagród.doc