Jesteś na stronie: Zakup unikatowych ciagników do kolekcji Muzeum Rolnictwa w Ciechanowcu

Zakup unikatowych ciagników do kolekcji Muzeum Rolnictwa w Ciechanowcu

Zakup unikatowych ciagników do kolekcji Muzeum Rolnictwa w Ciechanowcu

Zadanie dofinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

W dniu 1 kwietnia 2014 r. Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego zawarł umowę z Muzeum Rolnictwa im. ks. Krzysztofa Kluka w Ciechanowcu w sprawie dofinansowania zadania "Zakup unikatowych ciagników do kolekcji Muzeum Rolnictwa w Ciechanowcu" w ramach programu Kolekcje - priorytet 4. - Kolekcje muzealne. Projekt został dofinansowany kwotą 100 tys. zł ze środków finansowych MKiDN pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, co stanowi 48,79% całkowitego kosztu zadania. Wkład własny do projektu zabezpieczył nam Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego w wysokości również 100 tys. zł. Pozostałą sumę Muzeum wyasygnowało z własnego budżetu. W ramach zadania Muzeum zakupi 3 egzemplarze unikatowych w skali naszego kraju i świata ciągników, które powiększą naszą największą w Polsce kolekcję ciągników do liczby 34 sztuk. Wszystkie planowane do zakupu ciągniki pochodzą sprzed II wojny światowej i są w pełni sprawne. Dwa z nich są najstarszymi ciągnikami w Polsce. Turyści odwiedzający nasze Muzeum już wkrótce będą mogli zobaczyć je na ekspozycji, a także w trakcie pokazów jazdy.