Dwór myśliwski z Siemion z 1858 r. (dawna własność hr. Potockich z Rudki)

Dwór myśliwski wzniesiony w 1858 r. pierwotnie był usytuowany we wsi Siemiony w lasach należących do hr. Potockich z Rudki. W czasie okupacji hitlerowskiej, w latach 1941-1944, służył jako niemiecka leśniczówka. Wówczas budynek został znacznie przebudowany. W latach 1977-79 dwór przeniesiono na teren Muzeum Rolnictwa m. in. staraniem Koła Łowieckiego "Rogacz" z Ciechanowca. W dworze są prezentowane nast.ępujące ekspozycje: "Salonik prof. Ignacego Pieńkowskiego", "Muzeum Pisanek ze zbiorów prof. Ireny Stasiewicz-Jasiukowej i Jerzego Jasiuka z Warszawy" oraz dwie wystawy długoterminowe ze zbiorów Honore Heroes pt. "Pamiątki kolonialne - sztuka Czarnego Lądu" i "Kruche piękno Dalekiego Wschodu"