LEKCJE MUZEALNE Z DZIEDZINY HISTORII WETERYNARII

1. Lekcja muzealna "Zwierzęta domowe. Historia udomowienia"

Prezentacja podstawowych gatunków. Okresy ich udomowienia, centra rozwoju hodowli. Zastosowanie poszczególnych gatunków. Metodyka: prezentacja multimedialna, spacer po skansenie i zapoznanie się z utrzymywanymi tam zwierzętami.

Czas trwania i miejsce: ok. 60 minut, zajęcia odbywają się w sali kominkowej i na terenie skansenu. Zajęcia mogą odbywać się o dowolnej porze roku

Grupa docelowa: młodzież szkolna

Wielkość grup: do 25 osób

Cena: do uzgodnienia

2. Lekcja muzealna "Koń w butach"

Podkowy. Począwszy od historii tego wynalazku, poprzez podstawy ich współczesnego zastosowania. Zapoznanie się z rodzajami podków, sposobem ich wytwarzania, przymocowania. Metodyka: prezentacja multimedialna, prezentacja wybranych muzealiów, zwiedzanie Muzeum Weterynarii, wizyta w kuźni.

Czas trwania i miejsce: ok. 45 minut, zajęcia odbywają się w zabytkowych stajniach na wystawie dotyczącej historii weterynarii oraz w kuźni. Zajęcia mogą odbywać się o dowolnej porze roku.

Grupa docelowa: dzieci, młodzież szkolna, dorośli

Wielkość grup: do 25 osób

Cena: do uzgodnienia