Вы находитесь: XXXV Konkurs Gry na Instrumentach Pasterskich im. Kazimierza Uszyńskiego

XXXV Konkurs Gry na Instrumentach Pasterskich im. Kazimierza Uszyńskiego

XXXV Konkurs Gry na Instrumentach Pasterskich im. Kazimierza Uszyńskiego

Zadanie dofinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

W dniu 30.07.2015 r. Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego podpisał umowę z Muzeum Rolnictwa im. ks. Krzysztofa Kluka w Ciechanowcu na dofinansowanie zadania na w ramach programu Dziedzictwo Kulturowe priorytet Kultura Ludowa ze środków finansowanych MKiDN pochodzących z budżetu państwa.
Projekt został dofinansowany kwotą 45 000 złotych co stanowi 47,37% całkowitego kosztu zadania. Zakłada organizację Konkursu Gry na Instrumentach Pasterskich o zasięgu międzynarodowym. Jest to jedyna w naszym kraju i jedna z kilku imprez tego typu w Europie podtrzymująca tradycję wykonywania i grę na instrumentach pasterskich. Jednocześnie jest podtrzymywana i kultywowana tradycja chrześcijańska. Ponad trzydziestoletnia historia konkursu i jego rozszerzanie na wiele regionów Polski i kraje ościenne pozwoliła utworzyć i podtrzymać tradycję gry na instrumentach pasterskich.