Zajazd Wysokomazowiecki

Sonntag
Juli
2017

W roku 2017 przypada 210 rocznica utworzenia Księstwa Warszawskiego, wydarzenia, które odcisnęło niebagatelne piętno na dalszych losach Ciechanowca i okolic. Chcąc uczcić ten dziejowy epizod, Towarzystwo Naukowe Societas Scientiarum Klukoviana Et Jablonovianae wraz z Muzeum Rolnictwa im. k. Krzysztofa Kluka w Ciechanowcu, przy wsparciu finansowym Zarządu Starostwa Powiatowego w Wysokiem Mazowieckiem, wracają do organizacji cyklicznej imprezy rekonstrukcyjnej pod nazwą „Zajazdu Wysokomazowieckiego”. Odwiedzający Muzeum Rolnictwa będą mogli zapoznać się z realiami żołnierskiego życia w epoce napoleońskiej. Kulminacyjnym punktem imprezy będzie rekonstrukcja bitwy. Na zakończenie odbędzie się przedstawienie teatralne przygotowane przez trupę „Parabuch” z Warszawy.

„Zajazd Wysokomazowiecki” jest wspaniałą lekcją historii dla osób w każdym wieku, przybliżającą zwiedzającym losy naszego regionu z przed ponad dwóch stuleci.