Вы находитесь: Otwarcie wystawy czasowej pt. „W świecie grafiki” - 16 czerwca 2023 r.

Otwarcie wystawy czasowej pt. „W świecie grafiki” - 16 czerwca 2023 r.

Otwarcie wystawy czasowej pt. „W świecie grafiki” - 16 czerwca 2023 r.

2023

Już w piątek otwarcie kolejnej wystawy czasowej pt. „W świecie grafiki” w sali audiowizualnej w Centralnym Magazynie Zbiorów naszego muzeum.

Ekspozycja przybliża arkana jednego z podstawowych działów sztuk plastycznych jakim jest grafika artystyczna zwana też warsztatową lub niezależną.

Wśród 140 rycin prezentowanych na wystawie nie zabraknie linorytów, gipsorytów, suchorytów, monotypii, czy kolografii i kalkografii. Autorami prac są uczniowie klasy pierwszej i drugiej kierunku Technik grafiki i poligrafii cyfrowej Technikum im. Rotmistrza Witolda Pileckiego działającego przy Zespole Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Ciechanowcu. Prace powstały podczas zajęć szkolnych prowadzonych przez Barbarę Pełszyk.

Wystawa będzie czynna do końca wakacji.
Serdecznie zapraszamy!