Jesteś na stronie: 41. Konkurs Gry na Instrumentach Pasterskich im. Kazimierza Uszyńskiego - koncerty

41. Konkurs Gry na Instrumentach Pasterskich im. Kazimierza Uszyńskiego - koncerty

Szukaj

41. Konkurs Gry na Instrumentach Pasterskich im. Kazimierza Uszyńskiego - koncerty

Piątek
02
Grudzień
2022

W sobotę 3 grudnia 2022 r. pomiędzy przesłuchaniami uczestników 41. Konkursu Gry na Instrumentach Pasterskich im. Kazimierza Uszyńskiego czas będą umilać występy muzyczne zespołów ludowych z różnych zakątków Polski oraz Europy.

Występy odbędą się w sali konferencyjnej Pałacu na terenie Muzeum Rolnictwa w Ciechanowcu. Wstęp wolny. Zapraszamy!

Na Facebooku Muzeum będzie prowadzona transmisja na żywo z całego wydarzenia, więc jeżeli nie mogą Państwo przybyć do nas osobiście, zapraszamy do uczestnictwa w formie online.

Alphorn Experience

Pochodzący ze Szwajcarii (jednostka administracyjna Berno) zespół Alphorn Experience tworzy unikalny kwartet muzyków - Samuel Loertscher, Christian Schmitter, Heinz Maeder, Michael Maurer, grających na tradycyjnych instrumentach ,,alphorn’’.
Zespół o międzynarodowej renomie łączy tradycyjne melodie Alp Szwajcarskich ze współczesną muzyką jazz, funky, a także często oddają się uczcie mistrzowskiej improwizacji.
Członkowie zespołu pracują nad reaktywacją zabytkowych melodii (głównie muzyki pasterskiej), zachowaniem dziedzictwa kultury materialnej i duchowej. Cyklicznie prowadzą warsztaty gry na alphornach dla dzieci i młodzieży. Szwajcarski kwartet jest zdobywcą wielu muzycznych nagród, zarówno międzynarodowych.
W 2021 roku Alphorn Experience gościli na 40. Konkursie Gry na Instrumentach Pasterskich w Ciechanowcu, gdzie zagrali 2 koncerty. Była to niezapomniana chwila nowych muzycznych doświadczeń dla wszystkich przybyłych gości.

NIEDZIELA

W niedzielę 4 grudnia o godzinie 14:00 zapraszamy na Koncert Galowy Zespołu „Trombitáši Štefánikovci” ze Słowacji, który będzie zwieńczeniem drugiego dnia 41. Konkursu Gry na Instrumentach Pasterskich im. Kazimierza Uszyńskiego.

Trombitáši Štefánikovci

Zespół Trombitáši Štefánikovci został założony w 2008 roku przez braci Jána i Pavola Štefaników, Pavola Novosáda, Ivana Bobota, Petera Peťovskiego, Daniela Káčera i najmłodszego z rodziny Štefáników, Juraja. Zespół wykonuje tradycyjną, ludową muzykę pasterską z pogranicza morawsko-słowackiego, przede wszystkim z regionu Puchov na Słowacji.
Zespół używa różnych słowackich instrumentów dętych, takich jak rogi pasterskie, trombity, fujary i różnorodne gwizdki. Prawie wszystkie instrumenty zostały wykonane własnoręcznie przez muzyków Trombitáši Štefánikovci. Niektóre instrumenty muzyczne, wytwarzane przez członków zespołu, znajdują się w wielu muzeach i są używane przez różnych muzyków na całym świecie.
Ján Štefánik, Pavol Novosád i Ivan Bobot - to laureaci prestiżowych nagród, m.in. ,,Zlatá Fujara’’, ,,Instrumentum Excellens’’.

Trombitáši Štefánikovci odtwarzają zabytkowe melodie muzyczne z pogranicza morawsko-słowackiego, cyklicznie prowadzą warsztaty gry na instrumentach pasterskich zarówno na Słowacji, jak i za granicą. Zespół posiada duże osiągnięcia muzyczne, zdobyte na scenach międzynarodowych Europy i innych kontynentów.

41. Konkurs Gry na Instrumentach Pasterskich im. Kazimierza Uszyńskiego - koncerty
41. Konkurs Gry na Instrumentach Pasterskich im. Kazimierza Uszyńskiego - koncerty