Jesteś na stronie: Podsumowanie projektu pn. „Warsztaty artystyczne dla dzieci i młodzieży – wyrób gobelinów”

2021

W dniach 29 września – 6 października 2021 roku został zrealizowany przez Towarzystwo Naukowe Societas Scientarium Klukowiana et Jablonovianae projekt pn. „Warsztaty artystyczne dla dzieci i młodzieży – wyrób gobelinów”.

Zadanie zrealizowano w partnerstwie z Muzeum Rolnictwa im. ks. Krzysztofa Kluka w Ciechanowcu.

W trakcie zajęć uczestnicy poznali tematykę tkactwa ludowego, a dzięki wizycie na wystawie stałej „Obróbka włókna” w Muzeum Rolnictwa, przyjrzeli się procesowi przygotowania i założenia osnowy, a także technice tkania. Uczestnicy projektu poznali tradycyjne wzory tkackie charakterystyczne dla naszego regonu, które stały się dla nich inspiracją do stworzenia własnych gobelinów.

Zajęcia praktyczne prowadziła pani instruktor, która pomogła uczestnikom warsztatów zaprojektować wzór własnego gobelinu, uczyła zakładania osnowy na ramkę oraz nadzorowała cały proces twórczy.

Rezultatem warsztatów jest 15 kolorowych prac, które zostały zaprezentowane na jednodniowej wystawie w dniu 23 października w Muzeum Rolnictwa im. ks. Krzysztofa Kluka w Ciechanowcu. Na uroczyste podsumowanie „Warsztatów artystycznych dla dzieci i młodzieży – wyrób gobelinów” zostali zaproszeni uczestnicy wraz z rodzicami, wolontariusze biorący udział w projekcie, instruktorzy oraz osoby nadzorujące przebieg warsztatów. W trakcie spotkania uczestnicy projektu otrzymali pamiątkowe dyplomy.

Zadanie publiczne współfinansowane ze środków Województwa Podlaskiego.