Promocja albumu „Podwaliny. Drewniane domy Podlasia i ich mieszkańcy” Magdaleny Stopy

Wtorek
19
Listopad
2019

We wtorek, 19 listopada 2019 r. o godz. 17.00 zapraszamy na promocję książki „Podwaliny. Drewniane domy Podlasia i ich mieszkańcy” Magdaleny Stopy. Jest to książka, w której przedstawiono historię dwudziestu drewnianych, historycznych obiektów, głównie domów mieszkalnych, ale też budynków gospodarczych, jak np. młyny czy wiatraki, położonych w różnych zakątkach województwa podlaskiego, od okolic Bielska Podlaskiego aż po Puńsk przy litewskiej granicy. Autorka opisy uzupełniła opowieściami właścicieli, których losy splotły się z historią domów.

Magdalena Stopa – historyk sztuki i dziennikarka, od kilku lat mieszkanka małej wsi Dziecinne w gminie Boćki na Podlasiu. Jest autorką m. in. trzytomowego cyklu „Ostańce. Kamienice warszawskie i ich mieszkańcy” oraz książek „Przed wojną i pałacem”, „Rzemieślnicy warszawscy”, „Kapliczki warszawskie”, „Jerzy Staniszkis. Architekt” oraz laureatka nagród KLIO (2015, 2016), Nagrody Literackiej m. st. Warszawy (2011) oraz Nagrody im. Witolda Hulewicza (2013).

Spotkanie organizowane jest we współpracy z Muzeum Rolnictwa im. ks. Krzysztofa Kluka w Ciechanowcu, odbędzie się na VI piętrze siedziby głównej Książnicy Podlaskiej im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku.

WSTĘP WOLNY