Jesteś na stronie: Magia Radia

Magia Radia

Szukaj

Magia Radia

Wtorek
12
Luty
2008

Na początku ubiegłego wieku owiane tajemnicą nowości, magnetyzowały i zniewalały odbiorców. Stawiane w domach na eksponowanych miejscach, budziły podziw i zazdrość sąsiadów. Magiczne, mówiące skrzynki - dziś zminiaturyzowane, stały się tak powszechne i wszechobecne, że prawie niewidoczne.
Prezentowane eksponaty ofiarowane Polskiemu Radiu Białystok przez słuchaczy, stanowią zaledwie część tej, tworzonej społecznie, kolekcji. Ekspozycją dopełniają niezwykle interesujące odbiorniki pochodzące ze zbiorów pracowników Radiowo Telewizyjnego Centrum Nadawczego w Krynicach.
Wystawie towarzyszy specjalnie przygotowana dźwiękowa historia radia i okazjonalny folder. Pieczę nad wystawą sprawują: pracownicy Polskiego Radia Białystok i Muzeum Rołnictwa im. K. Kłuka w Ciechanowcu.

Muzeum Rolnictwa im. ks. Krzysztofa Kluka w Ciechanowcu
i
Polskie Radio Białystok

zapraszają

28 listopada na godz. 12:00
w magiczną podróż w XX wiek

Proponujemy spojrzenie w miniony wiek i przebycie drogi, którą pokonywała łudzka potrzeba komunikowania się. Współnie udajmy się w świat Magii Radia. A przygotowana ekspozycja niech będzie pretekstem do wspomnień i refleksji nad zagospodarowaną przez człowieka przestrzenią i czasem nie tak przecież odległym.
Bowiem, jak twierdzi znawca i miłośnik sztuki radiowej Aleksander Bardini: „Radio zostało wymyślone po to, by ludzi zbliżać, łączyć, informować. Nie jest winą radia, iż ludzie wojują, dzielą się, oszukują. A jednak Radio wciąż, nieustająco, nie bacząc na nic, pomaga, dociera wszędzie, kształci i poszerza wyobraźnię. I nigdy, nigdzie nie zostawia człowieka w samotności".