Jesteś na stronie: XII REGIONALNY KONKURS NA WYKONANIE PALMY WIELKANOCNEJ

XII REGIONALNY KONKURS NA WYKONANIE PALMY WIELKANOCNEJ

Szukaj

XII REGIONALNY KONKURS NA WYKONANIE PALMY WIELKANOCNEJ

Czwartek
01
Styczeń
2009

REGIONALNY KONKURS NA WYKONANIE PALMY WIELKANOCNEJ

Wzorem lat ubiegłych patronat na Konkursem objął Ordynariusz Diecezji Drohiczyńskiej J. E. Ks. Biskup dr Antoni Dydycz.
Konkurs ma zasięg regionalny. Mogą brać w nim udział wszyscy niezależnie od wieku.
Przy ocenie palm będą brane pod uwagę indywidualne pomysły oraz własna inwencja artystyczna. Gotowe ozdoby z tworzyw sztucznych zakupione w sklepach spowodują dyskwalifikację palm. Będą brane pod uwagę tylko palmy z naturalnymi, własnoręcznie wykonanymi zdobieniami (bibuła, suszone rośliny itp.). Palmy, w których zostaną wykorzystane rośliny chronione (np. widłak) będą dyskwalifikowane. Palma winna być sygnowana danymi pojedynczego wykonawcy (nazwisko i imię, bądź klasa, bądź placówka wychowawcza). Palmy z wykonawcami zbiorowymi nie będą nagradzane (kilka lub kilkanaście nazwisk).
Palmy zaopatrzone w dobrze zamocowane kartki z dokładnym adresem wykonawcy, należy składać w Muzeum Rolnictwa im. ks. Krzysztofa Kluka w Ciechanowcu za pośrednictwem nauczycieli koordynujących konkurs w szkołach. Nauczyciele zobowiązani są do dołączenia do palm listy wykonawców. Organizatorzy proszą nauczycieli o wstępną ocenę palm i dostarczenia na konkurs najładniejszych.

Termin składania palm upływa z dniem 24 marca 2009 r. (wtorek)

Lista z wynikami Konkursu będzie do wglądu w Muzeum Rolnictwa od 26 marca (czwartek) 2009 r. oraz na stronie internetowej Muzeum Rolnictwa www.muzeumrolnictwa.pl Laureaci konkursu z wykonanymi przez siebie palmami winni brać udział we Mszy Świętej z procesją w Kościele pw. Świętej Trójcy w Ciechanowcu w niedzielę 5 kwietnia 2009 r. o godz. 1000 co stanowi warunek otrzymania nagrody.
Wręczenie nagród wykonawcom najładniejszych palm nastąpi wyłącznie w Niedzielę Palmową około godz. 1200 (po sumie z procesją) w Muzeum Rolnictwa w Ciechanowcu. Nagrody nie odebrane w tym terminie nie będą przesyłane.
Palmy biorące udział w konkursie pozostają w Muzeum. Zainteresowani mogą uzyskać informacje w Muzeum Rolnictwa w Ciechanowcu – tel. (086) 277 13 28