Jesteś na stronie: Konferencja historyczna " Wolni i uwłaszczeni. Chłopi, a przemiany społeczne, gospodarcze i polityczne w Europie wschodniej w XIX i na początku XX wieku"

Konferencja historyczna " Wolni i uwłaszczeni. Chłopi, a przemiany społeczne, gospodarcze i polityczne w Europie wschodniej w XIX i na początku XX wieku"

Szukaj

Konferencja historyczna " Wolni i uwłaszczeni. Chłopi, a przemiany społeczne, gospodarcze i polityczne w Europie wschodniej w XIX i na początku XX wieku"

Czwartek
08
Czerwiec
2017

W dniach 8-9 czerwca 2017 roku w Muzeum Rolnictwa im. ks. Krzysztofa Kluka w Ciechanowcu odbędzie się międzynarodowa konferencja historyczna " Wolni i uwłaszczeni. Chłopi, a przemiany społeczne, gospodarcze i polityczne w Europie wschodniej w XIX i na początku XX wieku". Organizatorami sympozjum są: Muzeum Rolnictwa im. ks. K. Kluka w Ciechanowcu, Departament Kultury i Dziedzictwa Narodowego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego w Białymstoku, Zarząd Główny Polskiego Towarzystwa Historycznego, Instytut Historii Litwy (Vilinius), Wydział Politologii Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Jest to kolejna odsłona cyklu konferencji wpisujących się w zapoczątkowany przez podlaskie władze samorządowe programu naukowo-badawczego, poświęconego historii Podlasia i terenów Europy Środkowo Wschodniej. Na tegorocznej konferencji poruszone zostaną problemy związane z uwłaszczeniem oraz przemianami kulturalnymi, społecznymi i gospodarczymi, jakie dotknęły społeczności wiejskie w XIX wieku i pierwszych latach XX stulecia.

Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w konferencji.