Jesteś na stronie: Podlasie Slow Fest - Rezydencja Julii Fiedorczuk 15 lipca 2017

Podlasie Slow Fest - Rezydencja Julii Fiedorczuk 15 lipca 2017

Szukaj

Podlasie Slow Fest - Rezydencja Julii Fiedorczuk 15 lipca 2017

Sobota
15
Lipiec
2017

SlowFest jest skierowany do osób poszukujących kameralnych wydarzeń kulturalnych, wyciszenia oraz alternatywnych form spędzania wolnego czasu. Festiwal z założenia ma być rozciągnięty w czasie - przez dwa i pół miesiąca odbywać się będzie jedno lub dwa artystyczne wydarzenia dziennie, co ma sprzyjać uważniejszemu odbiorowi sztuki oraz kontemplacji.Różne dziedziny twórczości (film, muzyka, teatr, literatura, słuchowiska radiowe, sztuki wizualne) będą współistniały z innymi propozycjami (kulinaria, warsztaty, wycieczki i spacery tematyczne). SlowFest prezentować będzie dorobek niekonwencjonalnych artystów z różnych stron świata, a jednocześnie położy nacisk na współpracę z twórcami z Podlasia i podlaskimi instytucjami kultury oraz aktywne uczestnictwo miejscowej społeczności.

Rezydencja autorów to czytania w plenerze, dyskusje, happeningi, warsztaty dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Każdy z autorów przygotuje, we współpracy z artystami z innych dziedzin sztuki, finałowe czytanie swoich tekstów.

Julia Fiedorczuk − poetka, prozaiczka, tłumaczka i wykładowczyni akademicka, nominowana do nagrody Nike za powieść Nieważkość (2015). Ostatnio opublikowała zbiór opowiadań Bliskie kraje (2016) i (wraz z Gerardo Beltránem-Cejudo), esej o poezji i ekologii (Ekopoetyka/Ecopoética/Ecopoetics).

WSTĘP BEZPŁATNY