Jesteś na stronie: Modernizacja wystaw stałych w Muzeum Rolnictwa w Ciechanowcu

Modernizacja wystaw stałych w Muzeum Rolnictwa w Ciechanowcu

Modernizacja wystaw stałych w Muzeum Rolnictwa w Ciechanowcu

Zadanie dofinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

W dniu 11. maja 2011 r. Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego podpisał umowę z Muzeum Rolnictwa im. ks. Krzysztofa Kluka w Ciechanowcu na dofinansowanie zadania pod nazwą "Modernizacja wystaw stałych w Muzeum Rolnictwa w Ciechanowcu" w ramach Programu "Dziedzictwo kulturowe" (priorytet "Wspieranie działan muzealnych"), ze środków finansowych MKiDN pochodzących z budżetu państwa.
Projekt został dofinansowany kwotą 80 tysięcy złotych, co stanowi 50% całkowitego kosztu zadania. W ramach zadania zostaną zmodernizowane wystawy stałe prezentujące nastepujące zagadnienia: XIX-wieczne budownictwo drewniane, mechanizacje rolnictwa, kolekcje pisanek, dorobek artystyczny prof. Ignacego Pieńkowskiego, historię Ciechanowca, tradycje zielarskie oraz pszczelarstwo w Polsce. W ramach modernizacji wyżej wymienione wystawy będą wzbogacone o kioski multimedialne "uzbrojone" w prezentacje nawiązujące do tematu ekspozycji.