Jesteś na stronie: XXX Konkurs Gry na Instrumentach Pasterskich im. Kazimierza Uszyńskiego

XXX Konkurs Gry na Instrumentach Pasterskich im. Kazimierza Uszyńskiego

Zadanie dofinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

W dniu 28 kwietnia 2010 r. Muzeum Rolnictwa im. ks. Krzysztofa Kluka w Ciechanowcu zawarło umowę z Ministrem Kultury i Dziedzictwa Narodowego w sprawie dofinansowania zadania „XXX Konkurs Gry na Instrumentach Pasterskich im. Kazimierza Uszyńskiego” w ramach Programu Dziedzictwo kulturowe, Priorytet Kultura ludowa dofinansowanego ze środków MKiDN pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. Konkurs odbędzie się w dniach 4-5 grudnia 2010 r. w Muzeum Rolnictwa w Ciechanowcu. Wezmą w nim udział uczestnicy pochodzący z różnych regionów Polski i z zagranicy, grający na ligawkach, bazunach, trombitach i innych instrumentach pasterskich. Patronat nad imprezą sprawują: Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Wojewoda Podlaski i Marszałek Województwa Podlaskiego. Patronat duchowy sprawuje Ordynariusz Diecezji Drohiczyńskiej J. E. ksiądz biskup dr Antoni Dydycz.
Pierwszego dnia 4 grudnia (sobota) odbędą się przesłuchania w kategorii trąb pasterskich (ligawki, trombity i bazuny) w grupach wiekowych dzieci do lat 16 i dorosłych oraz koncerty zespołów europejskich. Drugiego dnia 5 grudnia (niedziela) nastąpi uroczyste otwarcie Konkursu oraz przesłuchanie uczestników w kategorii Inne Instrumenty Pasterskie. Na zakończenie odbędą się koncerty zespołów z Polski uczestniczących w Konkursie.