Jesteś na stronie: XXXI Konkurs Gry na Instrumentach Pasterskich im. Kazimierza Uszyńskiego

XXXI Konkurs Gry na Instrumentach Pasterskich im. Kazimierza Uszyńskiego

XXXI Konkurs Gry na Instrumentach Pasterskich im. Kazimierza Uszyńskiego

Zadanie dofinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

W dniu 20 kwietnia 2011 r. Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego podpisal umowę z Muzeum Rolnictwa im. ks. Krzysztofa Kluka w Ciechanowcu na dofinansowanie zadania p.n."XXXI Konkurs Gry na Instrumentach Pasterskich im. Kazimierza Uszyńskiego" w ramach Programu "Dziedzictwo kulturowe", ze środków finansowych MKiDN pochodzących z budżetu państwa.
Projekt został dofinansowany kwotą 37 500 złotych, co stanowi 45,45% całkowitego kosztu zadania. Zakłada organizację Konkursu Gry na Instrumentach Pasterskich o zasięgu międzynarodowym. Jest to jedna z nielicznych imprez kulturalnych w naszym kraju pielęgnująca tradycje polskiego ludu i polskiego chrześcijaństwa zachowane w nieskażonej postaci. Trzydzieści lat istnienia Konkursu uratowało od zapomnienia instrumenty pasterskie oraz muzykę.