Jesteś na stronie: Ciechanowiecki Rocznik Muzealny – Tom IV

Cena: 25zł
Dostępność: dostępna

I. MUZEALIA

Elżbieta Piskorz-Branekova, Stroje ze wsi drobnoszlacheckich w kolekcji Muzeum Rolnictwa im. ks. Krzysztofa Kluka w Ciechanowcu – katalog zbiorów.
Marek Wiśniewski, Polskie „buldogi” w Muzeum Rolnictwa im. ks. Krzysztofa Kluka w Ciechanowcu.

II. KSIĄDZ KRZYSZTOF KLUK

Wojciech Chochlew, Piotr Kiersnowski, Dorobek naukowy ks. Krzysztofa Kluka – systematyka, nazewnictwo oraz inne zagadnienia dotyczące ziołolecznictwa.
Dorota Gnatowska, „O Układzie y Wyrazach Botanicznych” – mianownictwo botaniczne i systematyka roślin według ks. Krzysztofa Kluka.
Zbigniew Wójcik, Uwagi o dochodach z prac pisarskich ks. Krzysztofa Kluka.

III. DAWNIEJ I DZIŚ

Tomasz Jaszczołt, Kuczyńscy i Lubowiccy herbu Ślepowron (Korwin) w ziemi drohickiej od XV do połowy XVI wieku – zarys dziejów rodziny
Grzegorz Jakubik, Zastosowanie tytoniu w weterynarii.
Tadeusz Ryżko, Norbert Tomaszewski, Szkoła podstawowa w Winnie Chrołach – okruchy wspomnień.
Jarosław Szewczyk, Stan badań nad budownictwem z gliny w Polsce i na Podlasiu.
Jarosław Szewczyk, Podlaskie budownictwo z gliny – relikt, anachronizm, kuriozum?
Olga Tomaszewska, Norbert Tomaszewski, Ciechanowieckie wydawnictwa prasowe 1968 – 2008. Zarys problematyki.

IV. STUDIA ŹRÓDŁOZNAWCZE

Małgorzata Śliż, Rękopis Leona Rzyszczewskiego „O hodowli konia arabskiego w Polsce...”.
Leon Rzyszczewski, O hodowli konia arabskiego w Polsce: wspomnienia z przeszłości i prognozy przyszłości.

V. BADANIA TERENOWE

Agata Cutter, Krzysztof Misiewicz, Antoni Mosiewicz, Błażej Prus, Przydrożne Sacrum gminy Klukowo.

VI. BIOGRAFIE – NOTY BIOGRAFICZNE

Grzegorz Ossoliński, Józef Kajetan Ossoliński.
Zbigniew Wójcik, January Kołodziejczyk i jego książka z 1932 r. „Ks. Krzysztof Kluk – dzieła i twórczość”.

VII. Z ŻAŁOBNEJ KARTY

Olga Tomaszewska, Krystyna Marszałek-Młyńczyk (1930-2007). Przejście zauważone…

VIII. SPRAWOZDANIA

Sprawozdanie merytoryczne z działalności Muzeum Rolnictwa im. Ks. Krzysztofa Kluka w Ciechanowcu za 2007 rok.

Ciechanowiecki Rocznik Muzealny Tom IV - Spis Treści

*Muzeum nie prowadzi sprzedaży wysyłkowej wydawnictw poza granicami kraju.