Jesteś na stronie: 2023 rokiem wiejskich ogrodów

2023 rokiem wiejskich ogrodów

Szukaj

2023 rokiem wiejskich ogrodów

Czwartek
24
Listopad
2022

"Nie do iednegoż końca wszystkie zmierzają ogrody. Jedne samemi tylko wdziękami czynią przyiemne rozrywki, bez innego pożytku: drugie maią przynosić pożytek, bez wszelkich dla oka ozdób: inne i rozrywkom i pożytkowi służyć maią." Ks. Krzysztof Kluk

Kwitnące ogrody i kolorowe kwiaty, gdy za oknem pierwszy śnieg? To nie żadna pomyłka. My już tęsknimy za takimi widokami. Jeśli Państwo także, to jest właśnie wpis skierowany do Was.

Z wielką przyjemnością ogłaszamy zbliżający się rok 2023 rokiem wiejskich ogrodów – „ogrodów babcinych”, tradycyjnych i przyjaznych przyrodzie. Przez najbliższe miesiące zapraszamy do śledzenia naszych mediów społecznościowych – pojawi się wiele informacji i ciekawostek związanych z tym tematem. Zaprosimy Was do naszych ogródków w skansenie, na bieżąco pokażemy prowadzone w nich prace i działania, przedstawimy dawne odmiany roślin ozdobnych, zielarskich i uprawnych.

Będziemy niezmiernie radzi, jeśli Państwo także zechcecie podzielić się z nami widokami z Waszych ogrodów przydomowych i działkowych. Na razie na zdjęciach w komentarzach, a w nadchodzącym sezonie miłośników sztuki ogrodowej zaprosimy do wzięcia udziału w organizowanym przez Muzeum Rolnictwa KONKURSIE NA NAJPIĘKNIEJSZE OGRODY, KTÓRE I ROZRYWKOM I POŻYTKOWI SŁUŻYĆ MAJĄ. Stanąć w szranki będą mogli właściciele ogrodów przydomowych i działkowych z Ciechanowca i okolicznych miejscowości.

Drogie Ogrodniczki i Ogrodnicy! O szczegółach będziemy informować, tymczasem już teraz zachęcamy do planowania nasadzeń na przyszły rok. Zima szybko minie i znowu będziemy mogli do woli przesadzać. A także siać, kopać, przycinać i grabić.

Oprac. Dorota Gnatowska, Dział Tradycji Zielarskich
Zdj. Agnieszka Kiersnowska, Dział Etnograficzny

2023 rokiem wiejskich ogrodów
2023 rokiem wiejskich ogrodów
2023 rokiem wiejskich ogrodów