„CIECHANOWIECKA KUŹNIA TALENTÓW” zapraszamy na nową ekspozycję czasową

2019

Już po raz piąty Muzeum Rolnictwa w Ciechanowcu zorganizowało wystawę twórczości uczniów Ogólnokształcącej Szkoły Sztuk Pięknych w Ciechanowcu. Z tą różnicą, że poprzednio prezentowano dokonania młodych artystów u progu ich nauki w szkole artystycznej. Natomiast zwiedzając obecną ekspozycję można podziwiać prace dyplomowe 35 absolwentów Ogólnokształcącej Szkoły Sztuk Pięknych oraz zauważyć ich ogromny progres artystyczny na finiszu edukacji.

Głównymi tematami prezentowanych dzieł są: plakaty teatralne i społeczne, architektura i postać w grafice trójwymiarowej, identyfikacja wizualna firm, projekty książek, kalendarzy, katalogów, gier planszowych czy infografiki, projekty płyt i opakowań oraz projekty stron internetowych.

Uzupełnieniem wystawy są prace z ostatniego roku nauki malarstwa, rysunku i rzeźby, prezentujące tematy wybrane przez uczniów jak: studium głowy i postaci, martwe natury, pejzaże, weduty, malarskie oraz ceramiczne kompozycje inspirowane naturą i wyobraźnią.

Dominującą techniką prac jest: grafika komputerowa, rysunek ołówkiem i cienkopisem, technika akrylowa, pastel, tempera, techniki mieszane oraz gipsowe odlewy rzeźb i ręcznie formowane kompozycje ceramiczne.

komisarz wystawy: Barbara Pełszyk, Bogdan Tarkowski, Krystyna Bogucka
oprawa graficzna: Bogdan Tarkowski
oprawa plastyczna i montaż: Krystyna Bogucka, Wojciech Bogucki, Zofia Niemyjska,
Joanna Paduch, Aneta Pełszyk, Mateusz Rybak, Magdalena Żygoń
oświetlenie: Paweł Górkowski

Ekspozycję można zwiedzać do maja 2019 r.
Serdecznie zapraszamy!