Вы находитесь: "Zakup unikatowego ciągnika Rumely Oil-Pull X 25-40"

"Zakup unikatowego ciągnika Rumely Oil-Pull X 25-40"

"Zakup unikatowego ciągnika Rumely Oil-Pull X 25-40"

W dniu 25 kwietnia 2017 r. Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego zawarł umowę z Muzeum Rolnictwa im. ks. Krzysztofa Kluka w Ciechanowcu w sprawie dofinansowania zadania "Zakup unikatowego ciągnika Rumely Oil-Pull X 25-40" w ramach programu Kolekcje muzealne, wchodzącego w skład Programów z zakresu dziedzictwa kulturowego. Projekt został dofinansowany kwotą 138 600 zł ze środków finansowych MKiDN pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, co stanowi 74,68% całkowitego kosztu zadania. Wkład własny do projektu zabezpieczył Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego w wysokości 47 000 zł. W ramach zadania Muzeum zakupi 1 egzemplarz unikatowego w skali naszego kraju ciągnika Rumely Oil-Pull X 25-40. Ciągnik jest w pełni odrestaurowany i sprawny technicznie. Został wyprodukowany w 1929 r. w amerykańskiej firmie „Advance-Rumely Thresher Company” w La Porte. Obecnie jest jednym z nielicznie zachowanych egzemplarzy na świecie. Planowany do zakupu obiekt powiększy do 4 szt. podgrupę ciągników amerykańskich i poszerzy naszą, największą w Polsce, kolekcję ciągników do liczby 44 sztuk. Turyści odwiedzający nasze Muzeum już wkrótce będą mogli zobaczyć zakupiony ciągnik na ekspozycji, a także w trakcie pokazów jazdy.