Sie Sind auf: Ostatni dzień wystawy "LUMEN-ART czyli malowanie światłem"

Ostatni dzień wystawy "LUMEN-ART czyli malowanie światłem"

Ostatni dzień wystawy "LUMEN-ART czyli malowanie światłem"

Dienstag
Juli
2020

Jeszcze tylko jutro (środa - 22 lipca) będzie można zwiedzić wystawę "LUMEN-ART czyli malowanie światłem".

Ekspozycja "LUMEN - ART CZYLI MALOWANIE ŚWIATŁEM" stanowi podsumowanie warsztatów witrażowych zrealizowanych od września 2019 r. do marca 2020 r. dzięki wsparciu finansowemu Fundacji Rodziny Staraków w ramach Programu Grantowego „Wena”.

W ramach projektu uczniowie Ogólnokształcącej Szkoły Sztuk Pięknych w Ciechanowcu, pod opieką nauczycieli - Barbary Pełszyk i Bogdana Tarkowskiego, uczestniczyli w warsztatach w Pracowni Witraży rodziny Godlewskich w Ciechanowcu, Pracowni Artystycznej Stanisława Szcześniaka w Zadobrzu koło Ciechanowca oraz Pracowni i Muzeum Witrażu w Krakowie. Podczas zajęć w pracowniach artystycznych i szkole uczniowie mogli poznać arkana zawodu witrażysty, stosowane techniki, materiały i narzędzia oraz zdobyć wiedzę na temat historii sztuki witrażowej w Polsce sięgającej czasów średniowiecza.