Sie Sind auf: Szkoła letnia "Tłoka Ciesielska"

Szkoła letnia "Tłoka Ciesielska"

Szkoła letnia "Tłoka Ciesielska"

Montag
Juli
2021

W dn. 19-30 lipca 2021 Narodowy Instytut Dziedzictwa i Muzeum Rolnictwa im. ks. Krzysztofa Kluka w Ciechanowcu organizują szkołę letnią „Tłoka Ciesielska”, skierowaną do studentów i absolwentów uczelni, pracowników skansenów i specjalistów różnych dziedzin, dotyczących ochrony zabytków i architektury drewnianej.

W programie wydarzenia m.in. translokacja zabytkowego spichlerza w Muzeum Rolnictwa im. ks. Krzysztofa Kluka, przeprowadzona w ramach zajęć praktycznych podstawy pracy z tradycyjnymi narzędziami ciesielskimi. Zajęcia praktyczne zostaną uzupełnione specjalistycznymi wykładami, prowadzonymi przez pracowników Muzeum Rolnictwa im. ks. Krzysztofa Kluka w Ciechanowcu, Politechniki Warszawskiej, Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, Politechniki Białostockiej, Uniwersytetu Mikołaja Kopernika, Muzeum Kultury Ludowej w Wasilkowie i Stowarzyszenia Konserwatorów Zabytków w Polsce. Plan wykładów znajduje się w programie wydarzenia.

Udział w wykładach jest bezpłatny, zapraszamy do uczestnictwa wszystkich chętnych.