REGIONALNY KONKURS NA WYKONANIE PALMY WIELKANOCNEJ
Wzorem lat ubiegłych patronat na Konkursem objął Ordynariusz Diecezji Drohiczyńskiej J. E. Ks. Biskup dr Antoni Dydycz.
Konkurs ma zasięg regionalny. Mogą brać w nim udział wszyscy niezależnie od wieku.
Przy ocenie palm będą brane pod uwagę indywidualne pomysły oraz własna inwencja artystyczna. Gotowe ozdoby z tworzyw sztucznych zakupione w sklepach spowodują dyskwalifikację palm. Będą brane pod uwagę tylko palmy z naturalnymi, własnoręcznie wykonanymi zdobieniami (bibuła, suszone rośliny itp.). Palmy, w których zostaną wykorzystane rośliny chronione (np. widłak) będą dyskwalifikowane. Palma winna być sygnowana danymi pojedynczego wykonawcy (nazwisko i imię, bądź klasa, bądź placówka wychowawcza). Palmy z wykonawcami zbiorowymi nie będą nagradzane (kilka lub kilkanaście nazwisk).
Palmy zaopatrzone w dobrze zamocowane kartki z dokładnym adresem wykonawcy, należy składać w Muzeum Rolnictwa im. ks. Krzysztofa Kluka w Ciechanowcu za pośrednictwem nauczycieli koordynujących konkurs w szkołach. Nauczyciele zobowiązani są do dołączenia do palm listy wykonawców. Organizatorzy proszą nauczycieli o wstępną ocenę palm i dostarczenia na konkurs najładniejszych.
Termin składania palm upływa z dniem 24 marca 2009 r. (wtorek)
Lista z wynikami Konkursu będzie do wglądu w Muzeum Rolnictwa od 26 marca (czwartek) 2009 r. oraz na stronie internetowej Muzeum Rolnictwa www.muzeumrolnictwa.pl Laureaci konkursu z wykonanymi przez siebie palmami winni brać udział we Mszy Świętej z procesją w Kościele pw. Świętej Trójcy w Ciechanowcu w niedzielę 5 kwietnia 2009 r. o godz. 1000 co stanowi warunek otrzymania nagrody.
Wręczenie nagród wykonawcom najładniejszych palm nastąpi wyłącznie w Niedzielę Palmową około godz. 1200 (po sumie z procesją) w Muzeum Rolnictwa w Ciechanowcu. Nagrody nie odebrane w tym terminie nie będą przesyłane.
Palmy biorące udział w konkursie pozostają w Muzeum. Zainteresowani mogą uzyskać informacje w Muzeum Rolnictwa w Ciechanowcu – tel. (086) 277 13 28