Sie Sind auf: Karty bożonarodzeniowe z kolekcji prof. Jana Tropiły.

Karty bożonarodzeniowe z kolekcji prof. Jana Tropiły.

Szukaj

Karty bożonarodzeniowe z kolekcji prof. Jana Tropiły.

Samstag
04
Dezember
2010

W dniu 4 grudnia podczas XXX Ogólnopolskiego Konkursu Gry na Instrumentach Pasterskich w salach wystaw czasowych Muzeum Rolnictwa otwarta została wystawa pt. Karty bożonarodzeniowe z kolekcji prof. Jana Tropiły.

Pan Jan Tropiło jest emerytowanym Profesorem Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego Wydziału Medycyny Weterynaryjnej. Od ponad 40 lat współpracuje z Ciechanowieckim Muzeum Weterynarii, będąc jego opiekunem naukowym. Jest też wieloletnim członkiem Rady Muzealnej. Wielokrotnie organizował w Ciechanowcu sesje naukowe o tematyce historycznej, wystawy czasowe, a także wieczory autorskie i spotkania z lekarzami weterynarii - artystami. Profesor Jan Tropiło jest wybitnym naukowcem, entuzjastą swojego zawodu, człowiekiem o wszechstronnych zainteresowaniach.

Jedną z jego pasji jest kolekcjonowanie kart świątecznych. Prezentowana wystawa stanowi część zbiorów Profesora. Wśród zaprezentowanych na wystawie kart bożonarodzeniowych znajdziemy te najstarsze z przełomu XIX i XX wieku, jak i wydawane współcześnie. Całość pogrupowana w zestawy tematyczne.

W sali sąsiedniej wyeksponowano dziecięce prace plastyczne - są to projekty kart bożonarodzeniowych i noworocznych - nadesłane na konkurs zorganizowany przez Muzeum.

Wystawy będą czynne do 10 stycznia 2011 r.

Serdecznie wszystkich zapraszamy.

kartki_swiateczne2010.doc

Karty bożonarodzeniowe z kolekcji prof. Jana Tropiły.
Karty bożonarodzeniowe z kolekcji prof. Jana Tropiły.